T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İLİMİZDE İLK DEFA BALIK FESTİVALİ DÜZENLENDİ…

Yayın Tarihi : 3.9.2021

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Onikişubat, Dulkadiroğlu ve Türkoğlu Belediyeleri, İl Müdürlüğümüzün katkılarıyla, Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği tarafından İlimizde ilk defa Balık Festivali düzenlendi.

Festivale Valimiz Ömer Faruk COŞKUN, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet ÖZDEMİR ve İmran KILIÇ, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Ali ÇAM, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir OKATAN, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi MAHÇİÇEK, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati OKAY, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman OKUMUŞ, İl Müdürümüz Mustafa BOZKURT, Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği Başkanı İbrahim SARI, ilgili kamu kurum ve kuruluş amirleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İlimizde ilk kez düzenlenen, çeşitli gösterilerin ve ikramların yer aldığı festivalde, İlimizin plakasına ithafen 46 metre uzunluğunda balık mangalı yakılarak vatandaşlara Balık-Ekmek ikramında bulunuldu. Ayrıca festivale katkıda bulunan kişi ve kuruluşlara plaket takdim edildi. 

Düzenlenen festivalle, tatlı su balıkçılığı üretimi noktasında Ülkemizde önemli bir yere sahip olan İlimizde Balık üretiminin ve ticari potansiyelin arttırılması hedeflenmiştir.