T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

RESMİNLE GEL İNDİRİMİ KAP KAMPANYASI KAPSAMINDA İŞYERLERİNDE TANITIMLAR YAPILDI...

Yayın Tarihi : 4.3.2022

​Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 2022 yılının “Küçük Ölçekli Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiricilik Yılı” ilan edilmiş olması sebebiyle, Bakanlığımız tarafından ülke genelinde bir takım çalışmalar yürütülmesi planlanmış olup, İl Müdürlüğümüz Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından da "Resminle Gel İndirimi Kap!" adıyla kampanya başlatılacaktır. 

14-18 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinlikte; öğrenciler, çizmiş oldukları resimleri Onikişubat İlçesi sınırlarındaki herhangi bir su ürünleri perakende satış yerine velileri ile birlikte getirerek, yapacakları balık alışverişlerinde %10 indirim kazanacaklardır. Bu sayede öğrencilerin balık tüketimi özendirilecek olup genç bireyler üzerinde farkındalık oluşturulması sağlanacaktır.

Kampanyanın duyurulması kapsamında Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğümüz teknik personelleri tarafından İlimiz Onikişubat İlçesinde bulunan Şazibey Balık Hali'nde işletme yetkililerine gerekli bilgilendirmeler yapılmış ve işyerlerinin görünür kısımlarına afişler asılmıştır.