T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KARAŞANLI KARABUĞDAY PROJESİ TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ...

Yayın Tarihi : 15.3.2022

​Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında İl Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde Onikişubat İlçe Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan "Karaşanlı Karabuğday Projesi" bilgilendirme ve tanıtım toplantısı Onikişubat İlçe Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirildi. 

Toplantıya Onikişubat Kaymakamı Serkan KEÇELİ, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kadir SALTALI, İl Müdür Yardımcımız Salih İNAN, Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Araştırma Enstitüsü Müdürü Doğan GÖZCÜ, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürümüz Sadık Yılmaz GÜLLÜ, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürümüz İbrahim KARGI, Onikişubat İlçe Müdürümüz İsmail KIRAÇ, Dulkadiroğlu İlçe Müdürümüz Talip KORKMAZ, Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü teknik personellerinden Dr. Ahmet GÜNEŞ, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gül ÇİTİL OKUR, Kahramanmaraş Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali GÜZEL, Kahramanmaraş Çölyak Derneği Başkanı Nesrin YAŞ, teknik personellerimiz ve üreticilerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan toplantıda Onikişubat İlçe Müdürlüğümüz teknik personellerinden Proje Koordinatörü Mühendis Seval ÖRNEK'in yapmış olduğu açılış konuşması ve Onikişubat İlçe Müdürümüz İsmail KIRAÇ'ın proje tanıtımının ardından, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kadir SALTALI ve Onikişubat Kaymakamı Serkan KEÇELİ birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Dr. Ahmet GÜNEŞ, Karabuğday tarımı hakkında sunum gerçekleştirdi ve katılımcıların sorularını cevaplandırdı. Toplantının son kısmında söz alan Kahramanmaraş Çölyak Derneği Başkanı Nesrin YAŞ ise Karabuğday bitkisinin Çölyak hastalığındaki önemi hakkında bilgiler verdi.