T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

"KİMSE GERİDE KALMASIN PROJESİ" KAPSAMINDA TANITIM ve EĞİTİM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ...

Yayın Tarihi : 13.5.2022

Bakanlığımız ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda ve Tarım Örgütü tarafından dünyada Özbekistan, Tacikistan ve ülkemizde, ülkemizde de İlimizin de aralarında olduğu 3 ilde yürütülecek olan "Kimse Geride Kalmasın: Türkiye ve Orta Asya'da Kırsalda Yaşayan Kadınların Katılımının Arttırılması ve Güçlendirilmesi Projesi" tanıtım ve eğitim toplantısı İlimizde gerçekleştirildi.

İl Müdürlüğümüz Avni Çakallıoğlu toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı Kırsalda Kadın ve Aile Birimi Çalışma Grubu Sorumlusu Aslı ÇAVUŞ ve personellerden Serap DOĞAN, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda ve Tarım Örgütü Türkiye Ofisi Proje Müdiresi Seren Elçin BERBER ve Orman Genel Müdürlüğü konu uzmanı Dilek DERVİŞOĞLU İÇÖZ'ün yanısıra İl Müdürümüz Ramazan BİLİR, İl Müdür Yardımcımız Salih İNAN, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürümüz Sadık Yılmaz GÜLLÜ, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürümüz Mikdat KASAL ve teknik personellerimiz katıldı. 

Proje tanıtımına yönelik yapılan sunumların ardından, eğitimin ikinci aşamasında İlimiz Türkoğlu İlçesine bağlı Muratçakıroğlu Mahallesinde Türkoğlu İlçe Müdürümüz Hikmet KAÇAR'ın da katılımıyla kadın çiftçilerimizle bir araya gelinerek proje tanıtımı yapıldı. Daha sonra S.S. Türkoğlu İlçesi ve Mahalleleri Mutlu Besin Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde başkan ve üyeler ile bir toplantı gerçekleştirildi ve proje hakkında istişarelerde bulunuldu.