T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

GÖKSUN İLÇEMİZDE SİRKE DAĞITIMI ve TARLA GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ...

Yayın Tarihi : 25.5.2022

​Bakanlığımız tarafından tamamı finanse edilen ve İl Müdürlüğümüz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen "Kahramanmaraş İli Meyve Üretim Alanlarında Drosophila suzukii (Kanadı Noktalı Sirke Sineği) Zararlısı ile Toplu Biyoteknik Mücadele Uygulamalarının Yaygınlaştırılması Projesi" kapsamında Sirke Dağıtımı ve Tarla Günü etkinliği gerçekleştirildi.

Programa Kaymakamımız Ümit Şeref KAYACAN, Orman Eski Bakanımız Arif SEZER, Göksun Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun AYDIN, Bakanlığımız Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Bitki Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı Dr. Ersin DİLBER, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Bitki Sağlığı Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Suat KAYMAK, İl Müdürümüz Ramazan BİLİR,  Adana Biyolojik Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Miraç YAYLA, İl Müdür Yardımcımız Salih İNAN, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa KARAKAYA, Göksun AK Parti İlçe Başkanı Mustafa AKGÜL, K.S.Ü. Göksun Meslek Yüksek Okulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Çağrı Özgür ÖZKAN, Göksun İlçe Müdürümüz Dr. Ahmet Mesut KIRAÇ, kurum müdürleri, Göksun Ziraat Odası Başkanı Selim CÜCE, muhtarlar, çiftçiler ve teknik personellerimiz katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program; yapılan konuşmalar, temsili Sirke dağıtımının ardından Karaahmet Mahallesinde bulunan Çilek bahçesinde Ziraat Mühendisi Alev KOPAR tarafından tuzak hazırlama ve örnek tuzak uygulaması hakkında bilgilendirme yapılması ile sona erdi.