T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI PROGRAMI İLİMİZDE BAŞLADI...

Yayın Tarihi : 2.6.2022

​Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca her yıl İlköğretim 4. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgiler vermek amacıyla uygulanan ve 2022 yılının Birleşmiş Milletler tarafından "Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği" ilan edilmesi nedeniyle bu temaya dikkat çekilerek yürütülen Lider Çocuk Tarım Kampı programı İlimizde de başladı.

Programın ilk gününde, İlimiz Onikişubat İlçesi Yıldırım Bayazıt İlkokulu 4. Sınıflardan seçilen 20 öğrenciye, İl Müdürlüğümüz seminer salonunda İl Müdürlüğümüz Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürümüz Taşkın AYDIN ve teknik personellerimiz tarafından "Su Ürünlerinin Beslenmemizdeki Önemi, Amatör Balıkçılığın Kuralları ve Su Ürünleri Üretimi" konularında sunum gerçekleştirildi.

Ardından İlimiz Onikişubat İlçesine bağlı Hasancıklı Mahallesinde bulunan Karsu Alabalık İşletmesinde öğrencilere Balık Burger ikramı yapıldı. Günün son programı Onikişubat İlçesine bağlı Suçatı Mahallesinde bulunan Alabalık Kuluçkahanesi ziyaret edilerek, işletme yetkilileri tarafından öğrencilere Alabalığın yumurtadan çıktığı andan itibaren serüveni hakkında bilgiler verildi.

Lider Çocuk Tarım Kampı programı İlimizde 3 Haziran 2022 tarihine kadar çeşitli programlarla devam edecektir.