T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI PROGRAMI İKİNCİ GÜN ETKİNLİKLERİYLE DEVAM ETTİ...

Yayın Tarihi : 3.6.2022

​Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca her yıl İlköğretim 4. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgiler vermek amacıyla uygulanan ve 2022 yılının Birleşmiş Milletler tarafından "Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği" ilan edilmesi nedeniyle bu temaya dikkat çekilerek yürütülen Lider Çocuk Tarım Kampı programının ikinci günü de çeşitli etkinliklerle devam etti.

Günün ilk etkinliği olarak, kamp öğrencilerine İlimizde bulunan Kılıç Holding Alabalık işleme paketleme tesisi gezdirerek, porsiyonluk boya ulaşan alabalıkların soframıza kadar nasıl ulaştığı ile ilgili olarak bilgiler verildi. 

Ardından öğrencilerin ilk gün almış oldukları amatör balıkçılık eğitimi sayesinde su ürünleri kontrolörü olan öğrenciler, baraj kenarındaki amatör balıkçıları denetleyerek kampın ikinci gününün programı sona erdi.