T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI PROGRAMI SONA ERDİ...

Yayın Tarihi : 6.6.2022

​Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca her yıl İlköğretim 4. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgiler vermek amacıyla uygulanan ve 2022 yılının Birleşmiş Milletler tarafından "Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği" ilan edilmesi nedeniyle bu temaya dikkat çekilerek yürütülen Lider Çocuk Tarım Kampı programı sona erdi. 

Kamp programının son gününde öğrencilere sportif ve amatör balık avcılığı ruhunu aşılamak için bilgiler verilerek, İlimiz Onikişubat İlçesi sınırlarında faaliyet gösteren Kardeşler Av Bayii sponsorluğunda olta ile balık tutma etkinliği gerçekleştirildi ve Kahramanmaraş Alabalık Üreticileri Birliği tarafından öğrencilere balık ekmek ikram edildi. 

İl Müdürümüz Ramazan BİLİR, İl Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, teknik personellerimiz, Alabalık Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet ARAS ve sponsor firmaların yetkilileri tarafından öğrencilere Katılım Belgeleri takdim edilerek üç gün boyunca devam eden program sona erdi.