T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

GÖKSUN 8. ELMA FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayın Tarihi : 24.10.2022

"Meyvenin Âlâsı Göksun Elmas'ı" temasıyla sekizinci kez düzenlenen Göksun 8. Elma Festivali Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil'in katılımıyla gerçekleştirildi.

Festivale ayrıca Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Tarım İşletmeleri (TİGEM) Genel Müdürü Dr. Hasan Gezginç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş İl Jandarma Alay Komutanı J. Kd. Alb. Tolga Yağan, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Göksun Kaymakamı Mustafa Caner Culukar, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Bilir, kurum amirleri ve vatandaşlar katılım sağladılar.

Belediye binasından Mehter Marşı eşliğinde festival alanına kortej yürüyüşü ile başlayan festivalde kortej tarafından elmalı kavşakta yolculara elma ikramı yapıldı. Kortejin festival alanında karşılanması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından sırasıyla Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından festival kurdelasının kesilmesi, halk oyunları, halk ozanlarının şiirleri, gösteri güreşi, elma yarışmaları, standların ziyaret edilmesi, aşure ikramı ve Salih Kıraç konseri ile festival programı devam etti.

Programın sonunda "En Güzel Kırmızı Elma" yarışmasında jüri üyeleri tarafından birinciliği kazanan Hacıömer Mahallesinden Paşa Görür, ikinciliği kazanan Kamışcık Mahallesinden Özdemir Tutucu ve üçüncülüğü kazanan Ericek Mahallesinden Şahin Gökçe'ye, "En Güzel Sarı Elma" yarışmasında birinciliği kazanan Korkmaz Mahallesinden Celal Aydemir, ikinciliği kazanan Büyük Kızılcık Mahallesinden Celal Şişik ve üçüncülüğü kazanan Ortatepe Mahallesinden Selçuk Ayhan'a ve "En Güzel Elmalı Pasta" yarışmasında birinciliği kazanan Merkez Cumhuriyet Mahallesindem Esma Güngör, ikinciliği kazanan Bahçelievler Mahallesinden Gülseren Cihan ve üçüncülüğü kazanan Cumhuriyet Mahallesinden Zeynep Çangal'a ödülleri Göksun Kaymakamı Mustafa Caner Culukar, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın ve Göksun İlçe Tarım ve Orman Müdürü Dr. Ahmet Mesut KIRAÇ tarafından takdim edildi.