T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

"TÜRKİYE YÜZYILINA NEFES" TEMASIYLA MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayın Tarihi : 11.11.2022

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilan ettiği “Türkiye Yüzyılı” vizyonu çerçevesinde Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda "Türkiye Yüzyılına Nefes" temasıyla 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği Kahramanmaraş'ta da gerçekleştirildi.

Dulkadiroğlu İlçesine bağlı Çınarlı Mahallesinde gerçekleştirilen etkinliğe, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Dulkadiroğlu Kaymakamı Fatih Çelikkaya, İl Jandarma Komutanı Alb. Tolga Yağan, İl Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Bilir, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, İl Tarım ve Orman Müdürü Yardımcısı Salih İnan, Dulkadiroğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Talip Korkmaz, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ile başlayan etkinlik Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç'un açış konuşmasının ardından, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Vali Ömer Faruk Coşkun birer konuşma yaptılar.

Etkinlik; halk oyunları gösterisi, protokol üyeleri ile vatandaşlar ve öğrencilerin fidanları toprakla buluşturması ve can suyunu vermesiyle sona erdi.